Виховна робота на дистанційці:
місія здійсненна
У закладах освіти вже звикли до дистанційної роботи. Вчителі проводять уроки в Skype, Zoom, Meet й опрацьовують з учнями навчальний матеріал. А як бути з виховною роботою? Відкласти до ліпших часів? Ми переконані у тому, що й виховна робота — місія здійсненна. Ділимося ідеями тематичних онлайн-зустрічей та досвідом реалізації міжнародного проєкту в умовах пандемії
Карантин спонукав педагогів та школярів перебудувати навчальний та виховний процеси, опанувати нові форми й методи професійної діяльності. Колектив школи налагодив дистанційний зв’язок із батьками та учнями, щоб продовжувати проводити уроки й виховні заходи.
Незважаючи на відсутність досвіду тривалої дистанційної роботи, педагоги задіяли всіх вихованців закладу у виховному процесі. З’явилися нові традиції, способи взаємодіяти. Складний період згуртував учнів та педагогів. Активнішими в освітньому процесі стали батьки, оскільки педагоги реалізують нові форми й методи роботи саме з їхньою допомогою. Ознайомтеся із досвідом виховної роботи під час дистанційного навчання у розділі Новини або ж на Фейсбук-сторінці школи
На День вишиванки до онлайн-свята долучилися всі учні й показали український автентичний одяг, який зберігають удома. Також у ліцеї відзначили свята, присвячені довкіллю: День Землі й День природи. Педагоги онлайн провели виховні години, під час яких поспілкувалися з учнями про ресурси Землі і способи їх зберегти. До Дня пам’яті та примирення педагоги організували онлайн-зустріч й обговорили з учнями війну та її вплив на суспільство, згадали про діяльність українців у часи Другої Світової.
Отже, в часи пандемії цілком можливо проводити виховні заходи, та реалізувати проєкти. Організовуйте у своєму закладі освіти свята, акції, флешмоби. Події активізують учнів, спонукають їх бути креативними та гуртуватися у непрості часи. Для цього слід спланувати виховний процес відповідно до визначних дат або локальних традицій та дібрати формати, що об’єднають учнів, батьків та педагогів.